Αρχική σελίδα Ανακοινώσεις Οδηγίες για τις εγγραφές μαθητών για το σχολικό έτος 2023 – 2024

Οδηγίες για τις εγγραφές μαθητών για το σχολικό έτος 2023 – 2024

Μετά την λήξη της προθεσμίας εγγραφών και την οριστική τοποθέτηση των μαθητών στο σχολείο  (στην αίτηση πλέον εμφανίζεται ότι ο μαθητής έχει τοποθετηθεί στο 1ο ΓΕΛ Νέας Φιλαδέλφειας) οι γονείς/κηδεμόνες, παρακαλούνται να προσέλθουν στο σχολείο έως 11 Σεπτεμβρίου 2023 ή εναλλακτικά να αποστείλουν στο σχολείο με ηλεκτρονικό ταχυδρομείο  Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε.  τα ακόλουθα δικαιολογητικά ( Επισημαίνεται πως η διαδικασία της υποβολής της υπεύθυνης δήλωσης ηλεκτρονικά είναι υποχρεωτική ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΔΕΚΤΕΣ υπεύθυνες δηλώσεις που θα είναι σκαναρισμένες ή συμπληρωμένες σε αρχείο ) :

Την οριστικοποιημένη αίτηση εγγραφής του μαθητή στο σχολείο (αυτή που  αναφέρει ως σχολείο τοποθέτησης το 1ο ΓΕΛ)

• Αντίγραφο Ταυτότητας Μαθητή (Για τους μαθητές που θα εγγραφούν στην Α’ Τάξη )
  • Λογαριασμό που θα φαίνεται η διεύθυνση κατοικίας του μαθητή (Για τους μαθητές που θα εγγραφούν στην Α’ Τάξη )
  • Υπεύθυνη δήλωση με γνήσιο υπογραφής ή μέσω του e-gov.gr. Στη δήλωση θα πρέπει να υπάρχει email και κινητό τηλέφωνο επικοινωνίας με τον κηδεμόνα.

Υπεύθυνη Δήλωση Εγγραφής σε Word

Υπεύθυνη-Δήλωση-Εγγραφής-2023-2024 σε Pdf